Tic Tac Toe

80 534 spuštění

72%

Neváhej a pojď si zahrát klasickou hru piškvorky. Je to hra, kterou zná každý od mala a to díky své jednoduchosti. Piškvorky formují sportovního ducha, procvičuji strategické myšlení a to vše s minimem požadavků. Zahrát si ji můžeš kdykoliv se svým kamarádem. Vše co většinou potřebuješ je papír a tužka.

Původ sahá až do Egypta do roku 1300 před Kristem, kde se našly prvé zmínky o téhle hře. Ta byla v podobě zjednodušené, kde pro výhru bylo třeba získat jenom tři znaky vedle sebe, no i hrací plocha byla menší většinou 3x3 políček. Hra má v angličtině více názvu souvisejících s původem. V Americe jsou piškvorky Tic-Tac-Toe (1975), v Británii se hra nazývá Noughts (odvozeno od NULA) and Crosses (1858), ale taky se můžeš setkat s novějším názvem OXO (1952).

Existuje velká spousta variací piškvorek vzhledem k hrací ploše a co je cílem. V některých je plocha menší a snažíš se získat 3 znaky vedle sebe. Jiné hrací desky jsou větší (9x9, 13x13x, 15x15) a snažíš ze získat 5 stejných znaků.
Nejznámější variace/modifikace jsou: Gomoku, Rendžu, Šestvroky, 3D piškvorky, Pentago a Kvantové piškvorky.

Věděl si že profesionálové nepoužívají papír a tužku? Piškvorky jsou sport, kde se využívá hrací deska a kameny bílé a černé barvy.

Teď když už víš vše podstatné pusť se do naší hry Tic-Tac-Toe, kde je hrací plocha o velikosti 13x13 a tvým cílem je získat 5 stejných znaků. Povede se ti najít vhodnou strategii a dominovat v každém kole? Bav se.

Věkový limit: PACO3

Zveřejněno dne Jul 25, 2019

Kategorizace

Ukázat více

Přidej komentář ke hře Tic Tac Toe

Pro přidání komentáře musíš být přihlášen/a

Přihlásit se Přihlásit se

*tučně*  _kurzívou_  ~ přeškrtnout ~

Pořadí komentářů:

    Load comments

    *tučně*  _kurzívou_  ~ přeškrtnout ~