Gry Mahjong

Kolekcja najlepszych darmowych gier mahjong online.

Mahjong to klasyczna gra, która jest bardzo popularna na całym świecie. Gra ma swoje początki w Chinach podczas ostatniej wielkiej chińskiej dynastii zwanej dynastią Qing lub imperium Qing. Mahjong to gra planszowa dla czterech graczy. Niektóre odmiany, w zależności od kraju pochodzenia, preferują tylko trzech graczy (np. Japonia). Nowoczesna forma Mahjonga nazywa się Mahjong Solitaire, typ Mahjonga, który jest przenoszony na komputer, gdzie gracz gra sam i próbuje zebrać wszystkie kamienie na planszy.

Szybkie opcje:

Classic Mahjong Solitaire

Classic Mahjong Solitaire to gra strategiczna, w której należy obliczyć wszystkie kroki. Twoim zadaniem jest usunięcie wszystkich płytek z planszy poprzez usunięcie dwóch identycznych płytek - o tej samej postaci - które nie są blokowane przez inne płytki. Czy warto wybrać pierwszą parę kamieni, które widzisz? Absolutnie nie! Obszar gry składa się ze 144 kamieni do gry rozmieszczonych w czterech warstwach. Łatwo może się zdarzyć, że jednym błędnym ruchem dojdziesz do punktu, w którym nie będzie już więcej ruchów.

Czy znasz zalety grania w Mahjonga na komputerze lub w telefonie komórkowym? Nadal istnieje element strategii. Będziesz ćwiczył swoją logikę, ale jeśli popełnisz błąd, nie musisz już budować planszy! Możesz po prostu cofnąć tyle kroków, ile chcesz. Jeśli nie wiesz, gdzie popełniłeś błąd, możesz ponownie uruchomić grę. Mahjong Solitare można zestawiać w różne kształty - spróbuj świątyń, żółwi, małp, motyli i wielu innych. Nie przegap wspaniałej okazji, aby zagrać w jedną z najlepszych gier na świecie za darmo.

Inne warianty gry Mahjong

Mahjong Solitaire to odmiana gry Mahjong rozgrywana online i przeznaczona tylko dla jednego gracza. Ogólnie rzecz biorąc, nie ma różnic, takich jak różna liczba graczy lub inna punktacja. Gra polega wyłącznie na zbieraniu wszystkich kamieni. Nie oznacza to, że nie znajdziesz mechaniki punktacji.

Jeśli chodzi o rozgrywkę, możemy znaleźć kilka wariantów Mahjong Solitaire. Wiele gier to czas i musisz usunąć wszystkie kamienie w tym czasie. Jeśli ci się nie uda, przegrałeś. Inną opcją jest całkowity czas i próbujesz zdobyć jak najwięcej punktów ( Zwierzęta Połącz , Mahjong Connect Classic ). Wraz z rozwojem grafiki w grach, Mahjong ma również możliwość gry w trójwymiarowych grafikach, gdzie Twoim zadaniem jest obracanie planszy (kamieni) i szukanie kamieni, które nie są zablokowane (Mahjong Dark Dimensions.)

Trudno byłoby znaleźć większe różnice w rozgrywce. Gra online Mahjong dotyczy różnic graficznych. Na przykład japoński mahjong używa tylko wzorów kwiatowych, chiński mahjong bardziej koncentruje się na chińskich znakach i wzorach. Wiele płytek zostało stworzonych dla najmłodszych i używają uroczej, prostszej grafiki - cukierków, zwierząt, przedmiotów gospodarstwa domowego i wielu innych (Sugar Mahjong ).


Czy interesuje Cię jedna z powyższych odmian Mahjong Solitaire? W takim przypadku nie wahaj się i spróbuj wszystkich różnych gier, które możesz grać na naszej stronie. Nie graj ciągle w tę samą nudną grę! Mahjong jest piękny w swojej różnorodności. Baw się dobrze.